אסתטיקה דנטלית- חיוך של מליון או דולר

שרית אביטן, בר רפאלי,טום קרוז, בראד פיט וכמובן ג'וליה רוברטס כולם מתחזקים חיוך יפה ובריא לאורך השנים ואכן חיוך של מיליון דולר הנו משאלת לב של מרבית הציבור.


יותר ויותר אנשים פוקדים את המרפאות לאסתטיקה דנטלית, השמות דגש על מראה החיוך לצד בריאותו ואלה מציעות מגוון של טיפולי יופי לשיניים. אך רגע לפני שאתם רצים חשוב לדעת כי גם פעולות שגרתיות, פשוטות וזולות יחסית לתחזוקת חיוך יפה, ניתנות לביצוע על בסיס יומיומי.

ד"ר נעמי רשף, אומרת כי: "הדרך הבטוחה והמשתלמת ביותר להשגת חיוך יפה ובריא היא באמצעות מניעה של עששת, תחזוקה שוטפת של בריאות השיניים על בסיס יומיומי והקפדה על כללי היגיינת הפה. יחד עם זאת יש מקרים המצריכים טיפולים ופתרונות מקיפים יותר על מנת להגיע לחיוך המושלם עבורם" ומציעה מגוון אפשרויות להשגת חיוך של מיליון דולר.


ראשית, עברו מ-צחצוח שיניים ל - "ניקוי שיניים"


האבחנה בין ניקוי שיניים לצחצוח שיניים אינה עניין סמנטי, שכן בניקוי השיניים יש להקפיד על מספר כללים חשובים:


1. הקפידו לצחצח את השיניים לאחר כל ארוחה או פעמיים ביום; בבוקר ובעיקר בערב ולמשך 2 דקות. כמו כן למדו לצחצח נכון!


2. מברשת השיניים צריכה להיות רכה ורצוי להחליפה כל 3-4 חודשים


3. חוט דנטלי או קסמי סיליקון - רק באמצעותם ניתן להסיר שיירי מזון מבין השיניים, הגורמים לעששת. - קחו אתכם את מברשת השיניים וקסמי השיניים בתיק והפכו את השימוש בהם לחלק אינטגרלי מהטיפול היומי.


4. בהיעדר מברשת שיניים לעסו מסטיק ללא סוכר למשך מספר דקות לאחר הארוחה


עלות הטיפול ליום במשך שנה פחות מ-0.5$ ואינו מלווה בכאב


שנית, בדיקה תקופתית אצל רופא השיניים בתדירות של פעם אחת בשנה לפחות


לכו עוד היום לבדיקה תקופתית אצל רופא השיניים. בדיקה היא לא עניין כואב או ממושך ואם תתמידו בה לרוב תגלו שאם כבר נחוץ טיפול כלשהו הוא זניח ובשלב ראשוני בלבד.


עלות בדיקה אחת לשנה 0$


השלישי: טיפול שיננית איכותי ("Dental hygienist) או בתרגום חופשי: "מטפל הדואג להיגיינית השיניים"


חשוב לציין כי על אף המאמצים היומיומיים לנקות את השיניים ביסודיות אין תחליף לניקוי שיניים על ידי שיננית. לרוב מדובר בניקוי ממושך, מעמיק ויסודי יותר כ-30-45 דקות בניגוד לניקוי השיניים היומי.


היתרון הנוסף הוא שכתמים קלים על גבי השיניים ניתנים להסרה או הבהרה באמצעות טיפול שיננית בלבד.


פרגנו לעצמכם לפחות פעם בשנה טיפול שיננית איכותי במרפאה לאסתטיקה דנטלית הקרובה לביתכם ואם יש לכם חשש קל משיננית בחרו שיננית לילדים, לרוב מדובר בשינניות עם ניסיון עשיר וסבלנות אין קץ.


עלות שיננית איכותית נע בין 150-240 ₪ כולל טיפול פלואוריד (לבעלי ביטוחי שיניים בדקו את זכאותכם לטיפול שיננית לרוב מדובר בטיפול אחד בשנה חינם) סה"כ כ- 0.5$ ליום - לרוב ללא כאב כלל לעיתים מלווה בתחושת אי נעימות קלה


דעו לכם כי אם תמלאו את הכללים הנ"ל בלבד תחסכו אלפי שקלים על טיפולי שיניים מורכבים, תפיגו חרדה, תחוו חוויה חיובית ונעימה יותר בביקורכם אצל רופא השיניים ותשיגו חיוך יפה יותר בעלות של פחות מ-1 $ ליום.


הרביעי- הבהרת שיניים או "הלבנת שיניים"


התזמון הטוב ביותר לטיפול הלבנת שיניים או ליתר דיוק הבהרת שיניים הוא לאחר טיפול שיננית! בארה"ב נהוג כבר שנים לעבור מחדר השיננית לחדר הלבנת השיניים ובכך להשיג גם חסכון בזמן וגם ניצול הטיימינג האידיאלי להלבנה ולהשגת התוצאות המקוות. שכן לאחר טיפול השיננית השיניים נקיות והלבנת השיניים יעילה יותר לאחר שיננית.


הבהרת שיניים, הנעשית במרפאות שיניים בכלל ובמרפאות לאסתטיקה דנטלית בפרט היא הליך שמרני, שאינו מלווה בכאב ומשיג תוצאות נהדרות למעוניינים בחיוך לבן יותר.


שימו לב! אל תצפו לשיניים לבנות כשלג לאחר הבהרת שיניים אחת והקפידו על תחזוקה שוטפת באמצעות סדי הלבנה על מנת להעמיק את הגוון הלבן הרצוי ולשמור על תוצאות ההבהרה.


למעוניינים בשיניים לבנות ולאלה שעושים הלבנת שיניים ורוצים לשמר את התוצאות לזמן ממושך. להלן עשרת המאכלים שכדאי... להמעיט או לצרוך באופן מבוקר... מהם כדי לשמור על השיניים לבנות לאורך זמן


1. יין אדום


2. קפה שחור


3. תה שחור


4. משקאות מוגזים


5. מיץ פירות יער


6. קרטיבים


7. רוטב סויה


8. חומץ בלסמי


9. רוטב עגבניות


10. פטל ואוכמניות


עלות הלבנת שיניים איכותית נע בין 1,000-2,000 ₪ תלוי בסוג ההלבנה ומיומנות הרופא. סדי הלבנה נרכשים פעם אחת בלבד בעלות של כ-350 ₪ וכל שנדרש הוא רכישת המזרק עם חומר ההלבנה פעם או פעמיים בשנה כ 200-300 ₪ למזרק.


סה"כ עלות מקסימאלית לשיניים יותר לבנות 5.4$ ליום


חמישי - ציפויי חרסינה - הסוד מאחורי החיוכים המפורסמים 


מכירים את חיוך מיליון הדולר של שחקנים, דוגמניות, זמרים ואנשי המדיה המתנוססים על גבי פרסומות, סרטים ועל מרקע הטלוויזיה?


ובכן הגיע העת לגלות כי רובם לא נולדו עם שיניים מושלמות! הסוד הוא בציפויי החרסינה המכונים גם ציפויי שיניים; מסוג אימקס החדשני והאיכותי או לומינירס הוותיק. אלו הם עלי חרסינה (-פורצלן) דקים המודבקים על גבי השן לרוב, בסגמנט הקדמי של החיוך ולא בשיניים אחוריות.


ההבדל בין החיוכים השונים; שחלקם נראים מלאכותיים וחלקם טבעיים הוא תוצר של רצונכם (-כן,ניתן לבחור את מראה החיוך),סוג ציפויי החרסינה, מיומנות וניסיון רופא השיניים המתמקצע באסתטיקה ומיומנות הטכנאי, המפסל במעבדה כל ציפוי בנפרד, אתו חשוב שתפגשו יחד עם הרופא-ה המטפל-ת.


המחירים לציפויי חרסינה איכותיים נעים בין 3,500-6,000 ₪ לציפוי לשן בודדת


היתרונות העיקריים של ציפויי החרסינה הם


1. פתרון אולטימטיבי, חדיש ולא פולשני לחיוך של מיליון $ ולפתרון הבעיות השכיחות, הגורמות למראה חיוך שאינו אסתטי: מרווחים בין השיניים, חוסר אחידות בצורת ומנח השיניים, צבע, מיקום השיניים ומראה כללי של החיוך. חשוב לציין כי על אף היותו של הליך זה יקר ניתן להתייחס לכך כהשקעה לשנים רבות ויש המעניקים אחריות על ציפויים לכל החיים (כל עוד השן בפה הציפוי נשאר).


2. הטיפול אינו מלווה כלל בכאב


3. מייק אובר משמעותי למראה הפנים


4. הליך קצר מאד תוך שתי פגישות בלבד יוצאים עם חיוך חדש ויפיפה.


סה"כ השקעה בשן ליום 10$ בממוצע


אם כן, יכולתם לראות כי חיוך יפה הנו בר השגה, גם ללא תחושות חרדה או כאב ובעלויות נמוכות מאד יחסית למתחזקים אותו במהלך השנה. הבהרת שיניים ותחזוקתה, תעמיק את לובן השיניים וציפויי החרסינה-ישלימו לכם את המראה. ציפויי החרסינה יאפשרו לכם כבר היום להשיג את החיוך המושלם עבורכם, באם תחליטו כי העניין עומד בראש סדר העדיפויות שלכם.


המסקנה חיוך של מיליון דולר לא חייב לעלות מיליון דולר במרבית המקרים הוא יעלה לכם רק 1 $ אחד ליום...תעשו את החישוב לבד אם זה שווה את ההשקעה.